VTEM Logo

  • diş life
  • diş life
  • diş life
  • diş life
  • diş life
  • diş life
Previous Next
Hareketli Protezler

11.HAREKETLİ PROTEZLER
Total Protezler:
Tüm dişlerin eksik olduğu ağızlara uygulanır.

Parsiel Protezler:

Klasik Parsiel Protez : Kısmen dişsiz ağrılara uygulanır. Dişler üzerine gelen tırnaklar ve kancalarla tutuculuk sağlanır.
Hassas Tutuculu Parsiel Protezler: Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır. Kanca gibi dışardan görünen herhangi bir aparatı olmayan estetik protezlerdir.
Tek Taraflı Hassas Parsiel Protezler
Tek taraflı hassas parsiel protezler hastaya geniş imkanlar sunmaktadır. Hasta memnuniyeti ve beklentisini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.
111
Çift Taraflı Hassas Parsiel Protez

3.İMPLANT ÜSTÜ PROTEZLER (SABİT VE HAREKETLİ)
Sabit : İmplanttan destek alınarak yapılan köprü ve kronlardır.
Hareketli: Kemik desteği yeterli olmayan ağızlarda tercih edilen implantlardan destek alınarak yapılan total benzeri protezlerdir.

4. ESNEYEBİLİR HAREKETLİ PROTEZLER
Dünyada yaygın olarak kullanılan,ancak ülkemizde tanınmayan bu protezler elastik parsiyel protezlerdir. Esneyebilen bu protezler ağızın girinti ve çıkıntılarına çok iyi otururlar. Özellikle yaraları geç iyileşen şeker hastaları bu protezleri rahatlıkla tercih edebilirler.

Esneyebilir Hareketli Protezlerin yapımı esnasında hastaların doğal dişlerine herhangi bir işlem yapılmasına ihtiyaç olmaması hem maliyet hem zaman açısından hastalarımıza kazanç sağlar. Hastalarımız çok kısa sürede protezlerine kavuşur.
1 1 1


Bu protezlerin en büyük avantajlarından biri de metale ihtiyaç duyulmamasıdır. Metal kroşe görüntüsü olmayan estetik protezlerdir. Esneyebilir Hareketli Protez yapımında kullanılan maddenin en önemli özelliği anti alerjik olmasıdır.