VTEM Logo

  • diş life
  • diş life
  • diş life
  • diş life
  • diş life
  • diş life
Previous Next
Hizmetlerimiz

ortodonti5 ORTODONTİ

 Ortodonti , baş boyun bölgesindeki iskeletsel ve dişsel sorunların teşhisi, önlenmesi ve düzeltilmesi ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır.
Ortodontik muayene ne zaman yapılmalıdır?
Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilir. Ancak özellikle çeneleri de ilgilendiren sorunlar varsa, büyüme - gelişmeden de yararlanabilmek için çocukların tam buluğ çağına girmeden önce...

Devamını Oku... 


implant2

İMPLANT

 Oral implantoloji ana bilim dalında travma, periodontal hastalıklar (diş eti hastalığı ) ve çürük gibi çeşitli neden- lerden  dolayı doğal dişlerini kaybetmiş hastaların diş eksikliği titanyum ve seramik esaslı yapay köklerin çene kemiğine yerleştirilmesi ve üzerlerine sabit ya da hare- ketli protezler yapılmasıyla tedavi edilmektedir.
Devamını Oku... 

 

pedodonti4 PEDODONTİ

Pedodonti, kelime anlamı “çocuk diş hekimliği “ olan ve doğumdan ergenlik çağının sonuna kadar geçen dönem- de çocukların ağız diş sağlığını inceleyen ana bilim dalıdır. Çalışma kapsamı içinde:
Devamını Oku...

 

 

 
diseti   Dişeti Hastalıkları ve Tedavileri

Periodontoloji, dişler ve dişlerin etrafında bulunan do- kuların sağlık ve hastalıktaki durumlarını inceleyen, bu dokularda meydana gelen hastalıkların teşhisi, tedavisi ve tedavi sonrasında elde edilen sağlığın korunmasını amaçlayan bir
Devamını Oku...

 

dis

Estetik ve Konservatif Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğinde hedef, kişinin yüzüyle uyumlu, doğal görünümlü form ve zevkte yapay dişler yaratabil- mektir. Doğallıktan uzak, abartılı form ve renklerdeki yapay dişler, ilk bakışta amatör bir göz tarafından bile hemen fark edilir. Bu nedenle estetik diş hekimliğinde,
Devamını Oku...

 

 

hamilelik (3)

Hamilelik Döneminde Diş Bakımı

Hamilelikte hormon seviyeleri belirgin bir şekilde art- maktadır. Progesteron seviyesi menstrasyon siklusun- daki seviyesinden 10 kat östrojen seviyesi ise 30 kat daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.
Devamını Oku...

 

cerrahi Cerrahi

Gömülü dişler: Ağızda sıklıkla alt-üst 20 yaş dişleri, üst çene köpek dişleri ve nadiren alt-üst çene küçük azı dişleri gömülü kalabilir. Gömülü dişler bazen hiç belirti göstermez ve şikayete neden olmaz. Bazen de, çok büyük şikayetlere neden olabilirler.
Devamını oku...

 

endodonti

ENDODONTİ

Endodonti nedir?

Endodonti, diş pulpası (dişin sinir-damar paketi ) ve dişin kökünü çevreleyen dokuların hastalıklarının tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır.
Diş pulpası nedir?
Dişin en dış tabakası mine,onun altındaki sert tabaka
Devamını oku...

estetik4Konservatif Diş Tedavisi

Dişin mine veya dentin gibi dış tabakalarında oluşan
çürüklerin erken dönemde tedavilerinin yapılmasını ve
bu sayede çürüklerin ilerlemelerinin durdurularak dişin
canlılığını korumayı amaçlayan diş hekimliği branşıdır.
Devamını oku...

 

oralOral Diagnoz ve Radyoloji

Oral Diagnoz ve Radyoloji” bölümünde; ağız içinin muayenesi ve röntgenler aracılığı ile detaylı olarak incelenmesi sonrasında teşhis konulması işlemleri gerçekleştirilir.Ağız içi rahatsızlıklarının nedeninin tespit edilmesinin yanı sıra ileride ortaya çıkabilecek hastalıklar için de ön teşhis işlemleri gerçekleştirilir. Erken teşhis ile koruyu ve önleyici tedaviler ile sorunların en aza indirgenmesi amaçlanır.
Devamını oku...